O Nas

Firma z tradycją, pasją i wiedzą

Firma powstała w 2021 roku w wyniku 15 lat doświadczeń kajakarskich a także PASJI do lotnictwa, ŻYCIA ZGODNIE Z NATURĄ i w zgodzie z prowadzoną akcją proekologiczną sprzątania rzek.

Kajakarstwo w pełni pozwala na zaspokojenie potrzeb rozwoju fizycznego jak i duchowego. Bliski kontakt z naturą zmusza wręcz do kontemplacji. Rzeka kształtuje człowieka. Każe mu walczyć z przeciwnościami. Pozwala na samodoskonalenie również wtedy, gdy nie trzeba silnie wiosłować… gdy nurt się uspokaja… gdy spojrzenie w niebo i zapach rzeki wdzierają się w umysł.

Dlatego też polecam kajakarstwo każdemu człowiekowi zdolnemu do trzymania wiosła i operowania nim. Chcę się z państwem podzielić tą pasją i przekazać cząstkę siebie.
Zawsze chętny do opowieści… zapewniam miły kontakt szanując każdego przyszłego jak i już doświadczonego kajakarza.

Spełniam się również w działalności proekologicznej od ponad dekady sprzątając lokalne zbiorniki wodne. Dołączając do regionalnej już inicjatywy „ekospływu”, kilka lat temu, poznałem również wielu ciekawych ludzi, którym dziękuję za to że są przyjaciółmi Jeziorki zaangażowanymi w cotygodniowe „ekospływy” nawet zimą.

Kajakarstwo uczy więc również współpracy na rzecz większych celów. Prowadząc firmę, chciałbym by stała się ona istotnym elementem korzystnym tak gospodarczo jak i środowiskowo i społecznie - łącząc nas wszystkich dzięki dużym i małym celom. J

Zachęcam do skorzystania z moich usług zarówno na Jeziorce, Zielonej (Kanał Czarna) jak i innych rzekach Mazowsza.

Pozdrawiam.

Rafał Wyżgowski
Meteorolog, pilot, nawigator…
… i zapalony kajakarz.

Współpraca

Współpracujemy z wypożyczalniami realnie wspomagającymi akcje czyszczenia rzek, Przyjaciółmi Jeziorki jak i Fundacją Losy Ziemi.

Aktualności

Obecnie proponujemy spływy na odcinkach cieszących się największym zainteresowaniem, oferując konkurencyjne ceny, nowy sprzęt i przebogate doświadczenie w organizowaniu spływów (ekospływy).
Zachęcam również wszystkich chętnych do zapoznania się z kajakami na zbiornikach wodnych do których mam dostęp.
Ucz się pływać kajakiem, zdobywaj szlify! Rzeka czeka. ;)